16 Haziran 2009 Salı

Yavaş yaşa genç öl

Çok sevgili okur,
Ben dün işe gittim, ondan önceki gün de işe gittim, ondan önceki gün de iş gittim, sonra yarın işe gittim, ondan sonraki gün de işe gittim, önümüzdeki yıl da işe gittim, sonra da bundan ... yıl sonra öldüm.
Şimdi neden böyle manasız bir cümle kurdum diye sorma. Aslında manasızdan çok kendi içinde büyük bir talihsizlik barındıran bir cümle bu. Gelecekteki bazı aktivitelerimin ve eylemlerimin çoktaaan belli olduğunu gösteren bir cümle olduğu için talihsiz dedim kendisine. Tabi sen istediğini diyebilirsin, talihsiz olabilir, dandik olabilir, saçma olabilir. Her şey olabilir sonuç olarak.
Ha şimdi sorabilirsin, işe gittin de noldu. Onu da söyleyeyim sana, işe gittim hiçbir şey olmadı. Sen sen ol, işe gitme demek istiyorum ama öyle böyle gidiliyor sanırım.
Bunun neticesinde şuna geliyoruz. Yavaş yaşayıp geç öleceğini düşünüyorsan sevgili okur büyük bir hüzünle kandırıldığını söylemekten kendimi alamıyorum. Aslında bunu hiç söylemek istemezdim ama ne yazık ki bunları yazmak da benim üzücü vazifem.
Dilediğin gibi yaşayıp dilediğin zaman ölmen dileğiyle,


Hiç yorum yok: